SKI AREÁL ŠTRBÁŇ
mimo provoz
Zobrazit na:

Alpy nebo česká střediska?

Poslední listy opadávají. Lidé začínají hledat vhodný skiareál, ve kterém by mohli strávit zimní dovolenou. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice jsou opravdu vidět. Jízdné bylo sjezdnoceno, lanovky v česku rychle přibývají a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Dražší je ale doprava. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 26.5.

°C
°C
Pátek
27.5.2022

°C
°C
Sobota
28.5.2022

°C
°C
Neděle
29.5.2022

°C
°C